TANSSIT, TAPAHTUMAT JA ESIINTYJÄT

TAMMIKUU

Pe 20.1. Jarkko Honkanen & Taiga
Liput 12 e, majoittujat veloituksetta
La 21.1. Kari Vepsä & Onnenmaa
Liput 12 e, majoittujat veloituksetta
Ti 24.1. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.
Ke 25.1. Tomi Markkola & Fernet
Liput 14 e, majoittujat 8 e
Pe 27.1. Matchbox (UK)
Peer Günt
Willie's Trouble
Dj. Esko Eerikäinen (Hunks)

Liput: 18 e, ennakko 15 e. Ennakkoliput: Tiketti
ja Ticketmaster
ja Kylpylähotelli Rauhalahti

Super Weekend - majoituspaketti
2 vrk 188 e/hlö/2 hh.
La 28.1. Super Ysäri part 3. Rednex (swe)
Tanya Evans original "Culture Beat" featuring MC Krayzee from CC Catch
Original Hausmylly
Bat & Ryyd
Dj. Esko Eerikäinen (Hunks)

Liput ovelta 29 e
Ennakko ja majoittujat 25 e
Kimppalippu 4:lle 85 e (vain ennakko)
Ennakkoliput: Tiketti
ja Ticketmaster
ja Kylpylähotelli Rauhalahti

Super Weekend - majoituspaketti 2 vrk 188 e/hlö/2 hh.
Ti 31.1. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.

Helmikuu

Ke 1.2. Lasse Hoikka & Souvarit
Liput 15 e, majoittujat 8 e
To 2.2. Club R: SM-Karaokestara osakilpailu klo 20 alk.
Vapaa pääsy
Pe 3.2. Sinitaivas
Liput 14 e, majoittujat 8 e
La 4.2. Onnentähti
Liput 12 e, majoittujat veloituksetta
Su 5.2. Päivätanssit klo 14-17
Kolibri-orkesteri
Liput 8 €, majoittujat 6 €
Ma 6.2. Iltamaohjelma HUMUT KYLÄSSÄ
Liput 15 e
Majoittujat + ryhmät (vähintään 10 hlöä) 13 e
Ti 7.2. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.
Ke 8.2. Pekkaniskan Pojat
Liput 14 e, majoittujat 8 e
Pe 10.2. Teemu Roivainen & Energia
Liput 14 e, majoittujat 8 e
La 11.2. Benjamin Enroth & Veijarit
Liput 12 e, majoittujat veloituksetta
Ti 14.2. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.
Ke 15.2. Heikki Koskelo & Onnenkerjäläiset
Liput 14 e, majoittujat 8 €.
Pe 17.2. Lukion 2. luokkalaisten Wanhojen Bileet
Spekti, Dj BassHead, DJ Motions, Dj Hege & Temez
Liput 21 e, lippu- ja majoitusvaraukset ennakkoon p. 030 608 30.
La 18.2. Herrakerho
Liput 12 e, majoittujat veloituksetta
Ma 20.2. Iltamaohjelma HUMUT KYLÄSSÄ
Liput 15 e
Majoittujat + ryhmät (vähintään 10 hlöä) 13 e
Ti 21.2. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.
Ke 22.2. Heidi Pakarinen & Karavaani
Liput 14 e, majoittujat 8 e
Pe 24.2. Janne Raappana
Liput 14 e, majoittujat 8 e
La 25.2. Rainer Bollströn & Graniitti
Liput 12 e, majoittujat veloituksetta
Ti 28.2. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.

Maaliskuu

Ke 1.3. Eija Kantola & Omega
Liput 14 €, majoittujat 8 €
Pe 3.3. Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Liput 14 €, majoittujat 8 €
Club R Tangomaestro alkukilpailu klo 20 alkaen
La 4.3. Channel Four
Liput 12 €, majoittujat veloituksetta
Estradi: Tango Maestro 2016 Finalistien konsertti klo 19-20.30
Lipun hinta ilmoitetaan myöhemmin
Su 5.3. Päivätanssit klo 14-17
Karanos-orkesteri
Liput 8 €, majoittujat 6 €
Ma 6.3. Iltamaohjelma HUMUT KYLÄSSÄ
Liput 15 e
Majoittujat + ryhmät (vähintään 10 hlöä) 13 e
Ti 7.3. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.
Ke 8.3. Finlanders
Liput 15 €, majoittujat 8 €
To 9.3. Live-karaoke Estradi-ravintolassa
klo 20-24.
Vapaa pääsy
HUOM! Club R suljettu.
Pe 10.3. Charlies
Liput 12 €, majoittujat veloituksetta
La 11.3. Kalle Kaaja &
Antti Tammilehdon orkesteri
Liput 14 €, majoittujat 8 €
Ti 14.3. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.
Ke 15.3. Taikakuu
Liput 14 €, majoittujat 8 €
To 16.3. Live-karaoke Estradi-ravintolassa
klo 20-24.
Vapaa pääsy
HUOM! Club R suljettu.
Pe 17.3. Tangokuningatar 2016
Erika Vikman yhtyeineen
Liput 14 €, majoittujat 8 €
La 18.3. Yksityistilaisuus. Aikataulu ym. tarkennukset ilmoitetaan myöhemmin.
Ma 20.3. Iltamaohjelma HUMUT KYLÄSSÄ
Liput 15 e
Majoittujat + ryhmät (vähintään 10 hlöä) 13 e
Ti 21.3. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.
Ke 22.3. Marita Taavitsainen & Koivu
Liput 14 €, majoittujat 8 €
To 30.3. Live-karaoke Estradi-ravintolassa
klo 20-24.
Vapaa pääsy
HUOM! Club R suljettu.
Pe 24.3. Markku Aro & Diesel
Liput 14 €, majoittujat 8 €
La 25.3. Korpiklaani
Lämppärinä Metsätöll (EST)
Dj. Ismo
Liput: 16 €, ennakko 14 €, majoittujat 10 €
Ti 28.3. Savusauna- ja perinneilta Jätkänkämpällä.
Ke 29.3. Leif Lindeman & Rosette
Liput 14 €, majoittujat 8 €
Pe 31.3. Saija Tuupanen & eXmiehet
Liput 14 €, majoittujat 8 €
Jarkko Honkanen & Taiga pe 20.1.

Jarkko Honkanen & Taiga pe 20.1.

Kari Vepsä & Onnenmaa la 21.1.

Kari Vepsä & Onnenmaa la 21.1.

Tomi Markkola ke 25.1.

Tomi Markkola ke 25.1.

Rokki-ilta pe 27.1.: mm. Matchbox, Peer Günt

Rokki-ilta pe 27.1.: mm. Matchbox, Peer Günt

Super Ysäri Party la 28.1.: Rednex jne.

Super Ysäri Party la 28.1.: Rednex jne.

Souvarit 1.2.

Souvarit 1.2.

Sinitaivas 3.2.

Sinitaivas 3.2.

Pekkaniskan Pojat 8.2.

Pekkaniskan Pojat 8.2.

Humut kylässä: Erkki Räsänen, Mika Tarkkonen, Waikko Joe

Humut kylässä: Erkki Räsänen, Mika Tarkkonen, Waikko Joe

Heikki Koskelo ke 15.2.

Heikki Koskelo ke 15.2.

Heidi Pakarinen ke 22.2.

Heidi Pakarinen ke 22.2.

Janne Raappana pe 24.2.

Janne Raappana pe 24.2.

Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty pe 3.3.

Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty pe 3.3.

Finlanders ke 8.3.

Finlanders ke 8.3.

Erika Vikman ke 15.3.

Erika Vikman ke 15.3.

Marita Taavitsainen ke 22.3.

Marita Taavitsainen ke 22.3.

Leif Lindeman ke 29.3.

Leif Lindeman ke 29.3.